Dermatologia estetyczna dla zdrowej i zawsze młodej skóry!

Medycyna estetyczna i wizyty komercyjne  502 095 640 | [email protected]
Umawianie wizyt NFZ:  42 689 95 87

Powiększanie ust

Powiększanie ust Łódź

Celem zabiegu jest nie tylko powiększenie i korekcja kształtu ust (u osób nie do końca zadowolonych z ich wyglądu) ale także nadanie im prawidłowej sprężystości i nawilżenia (kwas hialuronowy wiąże wodę, zatem wypełnione usta mają prawidłową objętość, są napięte i gładkie). Wypełnienie konturu ust niweluje zmarszczki nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza), możemy także skorygować opadające kąciki ust oraz poprawić wygląd zanikającej czerwieni wargowej.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia
  • choroby autoimmunologiczne
  • miejscowe infekcje

Postępowanie po zabiegu:

  • należy unikać schładzania ust (np. lodem), oraz korzystania z sauny
  • w razie okresowo pojawiającej się opryszczki, należy 1-2 dni przed i po zabiegu zażywać Heviran

Większość bezpiecznych preparatów wykorzystywanych do zabiegów odmładzających bazuje na wykorzystaniu kwasu hialuronowego – substancji naturalnie występującej w organizmie, pochodzącej ze specjalnych hodowli bakteryjnych mającej postać przezroczystego żelu. Kwas hialuronowy może być wykorzystany w celu rewitalizacji skóry lub wypełniania zmarszczek czy modelowania konturów twarzy. Do wypełnienia głębszych zmarszczek i bruzd oraz konturowania twarzy służą preparaty kwasu hialuronowego o większej gęstości, stabilizowane. Przed zabiegiem można skórę znieczulić, lub zastosować preparat zawierający środek znieczulający. Po nakłuciach może pozostać zaczerwienienie (po dwóch dniach znika), czasem niewielkie siniaki. Kwas pozostaje w skórze od 6 do 24 miesięcy (ale efekt utrzymuje się około roku). Wypełnia zmarszczki, ponadto nawilża skórę i stymuluje do odnowy. Zabieg trzeba powtarzać, ale każdy kolejny wymaga mniejszej ilości preparatu. Kwasu hialuronowego używa się głównie do redukcji bruzd nosowo-wargowych, „zmarszczek palacza”, pionowych zmarszczek w okolicy międzybrwiowej (tu najczęściej w połączeniu z botoksem), ale też do powiększenia ust, korekcji kości policzkowych, brody, podniesienia koniuszka nosa, tuszowania blizn.

Zabiegi stosuje się u osób w bardzo różnym wieku. Kwas hialuronowy jako preparat występuje pod różnymi nazwami, a każdy z nich ma kilka gęstości i objętości. Wybór najlepiej pozostawić lekarzowi.