Dermatologia estetyczna dla zdrowej i zawsze młodej skóry!

Medycyna estetyczna i wizyty komercyjne  502 095 640 | [email protected]
Umawianie wizyt NFZ:  42 689 95 87

Laserowe odmładzanie skóry

Laser frakcyjny jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych urządzeń, wykorzystywanych do fotoodmładzania skóry, oraz korekcji blizn potrądzikowych. Zasada działania lasera polega na tworzeniu wielu, bardzo małych, ale głębokich kolumn oparzeń (o gęstości od 50 do 2000 na cm2) skóry. Zaletą tego typu zabiegów jest możliwość szybkiego powrotu do normalnej aktywności, z powodu krótkiego utrzymywania się objawów pozabiegowych (obrzęku i rumienia). Zasadą techniki mikro punktowej, wybiórczej foto-termolizy jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między obszarami uszkodzenia. Dzięki zachowanej siateczce zdrowej skóry, możliwy jest gwałtowny proces gojenia, który przebiega bez powstawania ran. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3-5 zabiegów, gdyż w jednym zabiegu zniszczeniu ulega tylko mała część powierzchni skóry poddanej zabiegowi ok. 15 do 25% (stąd nazwa typu lasera fraction – ułamek, część). Pełne i ostateczne efekty odnowy skóry uzyskuje się2-4 miesiące po zabiegu, kiedy kończy się proces przebudowy włókien kolagenowych.

Wskazania:

  • Regeneracja i odmładzanie skóry
  • Blizny potrądzikowe
  • Rozstępy
  • Zmarszczki i zwiotczenie skóry
  • Uszkodzenia posłoneczne
  • Przebarwienia, melazma
  • Plamy starcze, dyschromia
  • Niejednolity odcień skóry

Zabiegi mogą być wykonywane na dowolnej części ciała zarówno kobiet, mężczyzn i dzieci. Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać próby laserowej, natomiast zalecane jest znieczulenie kremem EMLA (ok. 1 godz. przed). Efektem zabiegu prowadzonego laserem jest pełna regeneracja i znaczna poprawa jędrności skóry. Zanikają blizny pourazowe, oparzeniowe, potrądzikowe, rozstępy. Uzyskuje się spłaszczenie lub likwidację zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów, znikają przebarwienia posłoneczne, starcze i inne. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją laserem CO2 ze skanerem jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych, 100 razy krótszym czasie gojenia i praktycznie zerowym ryzykiem powikłań.

Działania uboczne:

Zaczerwienienie i lekkie oparzenie skóry (jak po oparzeniu słonecznym), którego nasilenie zależy od stopnia agresywności zabiegu (tzn. dawki zaaplikowanej energii), które ustępują po 2-4 dniach.