Dermatologia estetyczna dla zdrowej i zawsze młodej skóry!

Medycyna estetyczna i wizyty komercyjne  502 095 640 | [email protected]
Umawianie wizyt NFZ:  42 689 95 87

HIFU Łódź – lifting bezinwazyjny UTIMS (jak UltraSkin, SonoQueen, Ulthera, V-Max)

UTIMS A3 wykorzystuje przełomową technologię HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli skoncentrowaną falę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości (III generacji). Działa na zasadzie wybiórczego podgrzania tkanek na różnej głębokości doprowadzając do pojawienia się mikrouszkodzeń i pobudzenia włókien kolagenowych do przebudowy. Już bezpośrednio po zabiegu widoczna jest poprawa napięcia skóry, a finalny efekt liftingu, poprawy jędrności i wygładzenia skóry pojawia się po trzech miesiącach.
Wśród innych urządzeń korzystających z tej technologii UTIMS A3 wyróżnia się zastosowaniem nowatorskich przetworników CENTERLESS pozwalającym na rozprzestrzenienie się wiązki ultradźwięków się w kierunku poziomym, a nie jedynie pionowe wnikanie wgłąb. Sprawia to, że zabieg jest w zasadzie bezbolesny, a skóra nie ulega poparzeniu. Zabiegi metodą HIFU charakteryzuje również szybka rekonwalescencja – obrzęk i zaczerwienienie skóry są niewielkie i szybko ustępują.

Jak przebiega zabieg HIFU w Łodzi?

Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem dermatologiem podczas której indywidualnie dobrany zostaje zakres zabiegu, a także dokładnie omówiony jego przebieg, koszty, wskazania, przeciwwskazania oraz możliwe do osiągnięcia efekty. Zabieg, w zależności od okolicy, może trwać od kilkunastu minut do dwóch godzin. Po przyłożeniu do powierzchni ciała niewielka głowica wysyła ultradźwięki wnikające w tkanki na określoną głębokość. Ciągłość skóry nie zostaje naruszona, nie jest też konieczne wcześniejsze znieczulenie. Dla większości pacjentów zabieg jest całkowicie bezbolesny, jednak w bardziej unerwionych okolicach może pojawiać się szybko mijające uczucie lekkiego dyskomfortu (mrowienia, pieczenia). Ogromną zaletą technologii HIFU jest przyspieszona rekonwalescencja – zaczerwienienie i obrzęk mogące pojawić się bezpośrednio po zabiegu są niewielkie i nie utrzymują się długo.

Jaka jest zasada działania HIFU UTIMS A3?

UTIMS A3 wykorzystuje fale ultradźwięków prowadząc do podgrzania tkanek na określonej głębokości i doprowadzając do powstania mikrouszkodzeń. Pobudza to komórki do przebudowy włókien kolagenowych, w wyniku czego skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki zostają spłycone. To całkowicie bezpieczna metoda pozwalająca na nieinwazyjne poprawienie jakości skóry i wizualne jej odmłodzenie.

Kiedy mogę się spodziewać pierwszych efektów?

Częściowe wygładzenie skóry i zwiększenie jej napięcia widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Jednak ostateczny, pełny efekt poprawy jędrności pojawia się po kilku/kilkunastu tygodniach (przebudowa kolagenu może trwać nawet do 6 miesięcy). Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu! Można go jednak powtórzyć po upływie 3-4 miesięcy u pacjentów bardziej wymagających (liczne zmarszczki, duża utrata jędrności skóry).

Czy możliwe jest łączenie zabiegu z użyciem UTIMS A3 z innymi zabiegami medycyny estetycznej?

Inne zabiegi medycyny estetycznej (takie jak wypełniacze) zastosować można po upływie jednego miesiąca od zabiegu HIFU, z kolei fale radiowe czy zabiegi laserowe po upływie dwóch – trzech miesięcy.

Wskazania do zabiegu z UTIMS A3

 • ujędrnienie skóry wokół oczu (korekcja opadających powiek)
 • odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu (spłycenie zmarszczek i poprawa napięcia)
 • likwidacją tzw. „podwójnego podbródka”
 • konturowanie twarzy (poprawa owalu, wysmuklenie linii żuchwy i korekcja tzw. „chomików”)
 • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej (przetworniki 8, 13 i 18 mm) i modelowanie sylwetki
 • poprawa jędrności skóry ciała (ujędrnienie skóry ramion, brzucha, pośladków, ud i okolicy kolan)

Zalety zabiegu HIFU

 • całkowicie bezbolesny i bezpieczny dzięki nowoczesnym przetwornikom CENTERLESS (stabilne punkty uszkodzeń, maksymalizacja efektów zabiegu, minimalizacja objawów niepożądanych)
 • brak okresu rekonwalescencji po zabiegu
 • efekty utrzymują się do 2 lat
 • zabiegi można przeprowadzać o każdej porze roku
 • efekty już po pierwszym zabiegu

Przeciwwskazania

 • aktywne choroby nowotworowe
 • choroby tkanki łącznej
 • stany zapalne (zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu)
 • ciąża
 • implanty w miejscu zabiegu
 • choroby wątroby
 • padaczka

Efekty zabiegu HIFU – przed i po

UTIMS A3 ma działanie silnie zagęszczające skórę. Poniższe fotografie prezentują efekty zabiegu HIFU – dla najlepszego porównania zostały wykonane zarówno przed i po zabiegu (część po upływie określonego czasu od zabiegu). Zdjęcia opisane jako „materiały własne” nie są materiałami promocyjnymi producenta urządzenia, a faktyczną dokumentacją przeprowadzonych przeze mnie zabiegów.
Cena zabiegu

Cena zabiegu HIFU zależy przede wszystkim od ilości wykorzystanych impulsów (twarz – od 600 zł do 4000 zł, ciało – od 1600 zł) i ustalana jest indywidualnie z pacjentem. Konsultacja przed zabiegiem jest zawsze bezpłatna.

Inne nazwy handlowe sprzętu, którym wykonywane są zabiegi HIFU to SonoQueen, UltraSkin, Ulthera, V-Max. Jeśli są Państwo zainteresowani porównaniem konkurencyjnych systemów z UTIMS A3 zachęcam do kontaktu – chętnie udzielę dodatkowych informacji.