Beata Miękoś-Zydek - specjalista dermatolog
Wróć do strony głównej dermatologii estetycznej Separator

Mezoterapia Łódź


Zabiegi mezoterapii wykonuję w gabinecie AMed w Łodzi - jeśli jednak mieszkasz w innym mieście skontaktuj się ze mną w celu ustalenia dogodnego terminu przyjazdu. Jeżeli natomiast potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegów mezoterapii w Łodzi lub też masz jakieś wątpliwości zapraszam do kontaktu ze mną.

Masz pytania? Z chęcią odpowiem...
Umów się na zabieg mezoterapii w Łodzi...

Powrót do listy zabiegów dermatologii estetycznej

Mezoterapia Łódź


Mezoterapia (intradermoterapia) jest medyczną specjalnością polegającą na wstrzykiwaniu mikroskopijnych ilości naturalnych wyciągów roślinnych, związków homeopatycznych, leków oraz witamin do skóry.
Metoda była po raz pierwszy zastosowana w 1950 roku przez francuskiego lekarza Michela Pistora i do dzisiaj jest wykorzystywana w terapii wielu schorzeń oraz odmładzaniu skóry. Zabiegi mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarzy manualnie przy użyciu odpowiednio dobranej grubości igły i strzykawki bądź też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. Roztwory przygotowane do iniekcji są zwykle mieszaniną kilku substancji aktywnych, dobieranych zależnie od rodzaju zabiegu oraz potrzeb pacjenta. Mogą być pochodzenia roślinnego jak również syntetycznego.

Wskazania do mezoterapii w dermatologii estetycznej:
- odmładzanie skóry twarzy i szyi (iniekcje śródskórne lub podskórne aktywnych substancji stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, w wyniku czego skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej, napiętej i wypoczętej)
- leczenie cellulitu (iniekcje preparatów oddziałujących na poprawę mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększających metabolizm komórek tłuszczowych prowadzą do ujędrnienia skóry oraz redukcji efektu "skórki pomarańczowej")
- leczenie wypadania włosów oraz różnych odmian łysienia (iniekcje związków aktywnych sprzyjają regeneracji włosów, hamując proces ich wypadania, a w 20% przypadków powodują ich odrastanie)
- leczenie rozstępów skóry
- leczenie przerosłych blizn

Mezoterapia w odmładzaniu skóry twarzy i szyi
Zabieg mezoterapii wykonywany w celu rewitalizacji skóry twarzy i szyi nosi nazwę "mesoliftu" (polega on na wykonywaniu szybkich, śródskórnych wkłuć, mniej więcej co 0,5cm, zwykle wymagana objętość preparatu w zależności od okolicy poddawanej zabiegowi wynosi od 1-5 do ml). Całkowity czas trwania zabiegu nie przekracza 30 minut. Przed zabiegiem można znieczulić skórę przy użyciu kremu EMLA. Najczęstszym objawem ubocznym jest zasinienie, utrzymujące się przez kilka dni. Zaleca się profilaktyczne wykonywanie zabiegów już po 25 roku życia, zwykle wymagane są 2 do 4 zabiegów w ciągu roku. W odmładzaniu skóry zaleca się 2 lub 3 zabiegi w odstępach 8-10 dniowych, natomiast kolejne wykonuje się po 2 tygodniach i miesiącu, a przypominający po pół roku. Po zabiegu zaleca się unikanie promieni UV, ewentualnie stosowanie kremów fotoprotekcyjnych.
Wśród preparatów stosowanych w celu odmładzania skóry najczęściej wykorzystuje się:
- kwas hialuronowy (mesolis, restylane vital white, restylane vital) - wstrzykiwanie preparatu uzupełnia jego niedobory w skórze (skóra mało jędrna, zmarszczki), a kwas poprzez zdolność wiązania wody zapewnia nawilżenie i doskonałe napięcie
- NCTF (jest to preparat syntetyczny który zapewnia odnowę skóry poprzez suplementację lub też komplementację:
    - witamin zapewniających aktywność anty-niedoborową
    - aminokwasów umożliwiających lepszą konstrukcję białkową
    - minerałów gwarantujących jonową równowagę środowiska
    - koenzymów aktywujących reakcje biochemiczne
    - kwasów nukleinowych stymulujących syntezę białek
- polideoksyrybonukleotydy

Mezoterapia w leczeniu cellulitu
W leczeniu cellulitu najczęściej wykorzystuje się następujące preparaty:
- Krzemionkę
- Preparat zawierający wyciąg z liści karczochów
- Preparat zawierający wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny
- Metyloksantynę (kofeinę)
- Pirogronian sodowy
- L-karnityne
- Tiratricol
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów mezoterapii w leczeniu cellulitu całość mieszaniny, czyli 10 ml należy wstrzykiwać w obrębie miejsc chorobowo zmienionych na głębokość poniżej 4mm lub też głębiej, do tkanki podskórnej, na głębokość ok.10mm. Przed zabiegiem pacjentka powinna być znieczulona kremem EMLA. Zaraz po zabiegu zaleca się przeprowadzenie masażu całej poddanej terapii okolicy, w celu zwiększenia efektywności działania wprowadzonych leków. Częstotliwość zabiegów - początkowo 1 raz w tygodniu, przez 6 tygodni, następne co 2 tygodnie (10 zabiegów), a leczenie podtrzymujące - 1 raz w miesiącu. Zaleca się połączenie mezoterapii z całościowym programem odnowy w celu poprawienia metabolizmu komórkowego. W efekcie można uzyskać także utratę wagi oraz poprawę kondycji.

Mezoterapia w leczeniu łysienia
W leczeniu łysienia wykorzystywane są między innymi:
- Dekspantenol 20% (jest to kwas organiczny, produkt redukcji kwasu pantotenowego, czyli wit. B5)
- Minoksydyl
- Finasteryd (inhibitor 5-alfa-reduktazy) wykorzystywany w leczeniu łysienia także jako preparat doustny
- Wyciągi z Gingko biloba
- Biotyna
- Krzemionka organiczna
- polideoksyrybonukleotydy
- NCTF
Początkowo, w pierwszym okresie terapii zaleca się od 6 do 9 zabiegów w miesiącu (do uzyskania poprawy), następnie średnio raz na 3 miesiące, potem raz na 6 miesięcy (leczenie podtrzymujące), w zależności od indywidualnego przebiegu schorzenia. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Mezoterapia w leczeniu blizn i rozstępów
W terapii blizn i rozstępów wykorzystuje się:
- Wyciąg z wąkroty azjatyckiej (Centella Asiatica)
- Krzemionkę organiczną
- Pirogronian sodowy
- Witaminy (A,E i C)
Częstość zabiegów 5 do 6 zabiegów w odstępach 14 dniowych, potem 1 raz w miesiącu.

Przeciwskazania do mezoterapii
Bezwzględne:
- ciąża, okres karmienia
- wywiad alergiczny
- miejscowe stany zapalne skóry (infekcje wirusowe, bakteryjne)
Względne:
- przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych
- choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotworowe)
- brak współpracy pacjenta

mezoterapia
Beata Zydek - mezoterapia Łódź
Telefon kontaktowy 0 502 095 640
Formularz kontaktowy
Concepts.pl